Wicemistrzostwo przypieczętowane zwycięstwem

Czytaj
Opublikowany:
2018-05-13 15:10:00

Sezon WMMP za nami. Co prawda główne rozstrzygnięcia sezonu zapadły już podczas poprzedniej rundy, ale Daniel Bukowski nie odpuszcza w żadnym wyścigu.


Ostatnie starcie miało miejsce na spektakularnym, ale jednocześnie bardzo wymagającym torze. Slovakiaring to najmłodszy obiekt w kalendarzu Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Bardzo szybkie zakręty, sztuczne wzniesienia i ekstremalnie silne hamowania to wyzwanie nie tylko dla motocykli, ale również ich kierowców.

Daniel Bukowski dosłownie kilka dni przez wyjazdem na tę rundę uszkodził sobie bark na treningu motocrossowym. W zespole nikt nie był pewny, czy organizm Daniela sprosta tak dużym przeciążeniom, ale decyzję szef teamu pozostawił samemu zawodnikowi. Treningi podczas track day Grandys Duo "Buła" rozpoczął spokojnie i powoli rozpędzał się do tempa wyścigowego.

Scenariusz sobotnich wyścigów ułożył się dla Ducati Toruń Motul Teamu idealnie. Daniel od początku pokazał świetne tempo i podjął walkę z najszybszymi zawodnikami serii Alpe Adria Cup. Spokojnie sięgnął po zwycięstwo w klasyfikacji WMMP i przypieczętował tytuł wicemistrza Polski. Nie gorzej zaprezentował się Maciej Ukleja. Po serii ciężkich wyścigów udało mu się trafić w optymalne dla siebie ustawienia motocykla i z bardzo dobrym tempem zameldował się na trzecim miejscu w klasie STK 1000! To jego najlepszy wynik w sezonie 2016 i świetny prognostyk na sezon 2017. Mariusz Szerszeń poprawiając swoje "życiówki" złapał kolejne punkty w klasyfikacji Rookie 1000, co również go motywuje do dalszej pracy. Niedzielne wyścigi nie miały większego znaczenia, jeśli chodzi o klasyfikację końcową WMMP. Niespodziewanie w klasie STK 1000 pojawił się mistrz Polski klasy Superbike, czyli Paweł Szkopek. Na szczęście Danielowi udało się powstrzymać wyścigowe ambicje i oszczędzając bark, dojechał na bezpiecznym, drugim miejscu.

"Buła" nie bez powodu zadowolił się drugą lokatą. Już za kilka dni rozpoczyna treningi do startu z dziką kartą w jednej z najsilniejszych serii, czyli Mistrzostwach Włoch Superbike (CIV). Tor Mugello zgromadzi na starcie jednych z najszybszych motocyklistów świata. Ducati Toruń Motul Team pojawi się tam w celu zbierania kolejnych doświadczeń i testowania najnowszego ogumienia marki Dunlop.