Udany początek nowego sezonu

Czytaj
Opublikowany:
2018-05-13 17:20:00

Ruszyły tegoroczne Wyścigowe Motocyklowe Mistrzostwa Polski i cykl Alpe Adria 2017. Daniel Bukowski bardzo dobrze spisał się w pierwszej odsłonie rywalizacji, którą to odbyła się na Torze "Poznań".

"Buła" po ubiegłorocznym sezonie zapowiadał, że w tym roku zamierza powalczyć o tytuł mistrza kraju. Choć podczas inauguracji nie udało mu się wygrać, to jednak pokazał w Wielkopolsce, że po zimowej przerwie jest w bardzo dobrej dyspozycji i że także w bieżącym sezonie będzie liczył się w walce o najwyższe cele. Tym razem był 2. i 3. w przeszło 30-osobowym gronie startujących w klasie Superstock 1000. Zespół przyjął ten wynik ze sporym optymizmem. Zadowolenia nie ukrywa również sam zawodnik.

- Ten weekend zakończyłem bez awarii, upadków i kolizji, a więc to już pierwszy istotny powód do zadowolenia - podkreśla wicemistrz Polski. - Cieszą również zajęte miejsca i cenne punkty do klasyfikacji generalnej. Owszem, jest mały niedosyt, ale to dopiero początek mistrzostw i serii Alpe Adria, więc wszystko absolutnie jest jeszcze do odrobienia. Co więcej, mamy bardzo dobrą pozycję wyjściową do ataku. Strata do lidera jest naprawdę mała, więc zachowujemy całkowity spokój. W kolejnych rundach z pewnością zamierzam walczyć o zwycięstwa, choć wiem, że rywale staną na starcie z podobnym nastawieniem. Wszystko więc zweryfikuje tor.

W podobnym tonie do "Buły" wypowiada się również menedżer teamu - Dariusz Małkiewicz.

  • Jestem naprawdę zadowolony z otwarcia tegorocznego sezonu - mówi szef Ducati Toruń Motul Team. - Jesteśmy na drugim miejscu w tak silnej stawce, więc absolutnie nie ma co narzekać. Fakt, nie udało się nam wygrać, jednak jest z czego gonić, nikt za daleko nam nie uciekł. Tak małą stratę spokojnie można zniwelować, tym bardziej, że do końca sezonu pozostało naprawdę wiele.