Triumf na inaugurację mistrzostw Polski

Czytaj
Opublikowany:
2018-05-13 13:30:00

Daniel Bukowski sezon krajowego czempionatu rozpoczął z naprawdę "wysokiego C". Pierwszy wyścig wygrał, w kolejnym był drugi!


Miniony weekend na torze w Poznaniu przyniósł ogromną ilość emocji. Daniel Bukowski po dwóch dniach treningu przystąpił do kwalifikacji na swoim Ducati Panigale R. Już po pierwszych kółkach zaznaczył swoją dominację w klasie STK 1000, jednak nikt się nie spodziewał, że otrze się o najlepszy wynik dnia. Większość konkurentów, nawet na mocniejszych maszynach w specyfikacji Superbike nie miało szans na nawiązanie walki. Szybsze o 0,1 sekundy kółko wykręcił jedynie aktualny mistrz Polski. Wysoką formę Daniel potwierdził w sobotnim wyścigu spokojnie sięgając po zwycięstwo. Drugiego dnia, walka była niezwykle zacięta. Najszybszy zawodnik Ducati Toruń Motul Teamu nie chciał podejmować zbyt dużego ryzyka na początku sezonu i ostatecznie zajął drugie miejsce w swojej klasie.

Daniel "Buła" Bukowski #22

  • Drugi dzień ścigania nie był tak dobry w moim wykonaniu. W zasadzie wystartowałem lepiej i podobnie jak w pierwszym wyścigu miałem trochę potyczek z Marcinem Walkowiakiem, jednak tym razem musiałem uznać jego wyższość. Póki jechaliśmy razem mogłem nawiązywać walkę, później podkręcił tempo i trzeba było się pogodzić, że tego dnia jechał trochę szybciej. Ja trzymałem swoje tempo, dzięki czemu jesteśmy w bardzo dobrej pozycji na początku sezonu.