Podwójne podium na początek

Czytaj
Opublikowany:
2018-05-09 01:01:00

Daniel Bukowski i jego zespół dobrze rozpoczęli wyścigowy sezon 2011. Podczas wielkanocnej, inauguracyjnej rundy Alpe Adria Daniel Bukowski i Andy Meklau stawali na "pudle".

Na węgierskim torze Hungaroring "Buła", jadący w klasie Supersport, był trzeci w wyścigu, który został przerwany z powodu wypadków już po trzech okrążeniach. Daniel po kwalifikacjach zajmował drugą lokatę i na tym samym miejscu jechał w bezpośredniej konfrontacji z rywalami. Niestety, po zsumowaniu czasów z dwóch odsłon wyścigu spadł na trzecie miejsce. Wynik godny uwagi, ponieważ jako jedyny z czołówki używał motocykla w specyfikacji Superstock, na którym Kenny Foray wygrywał Wyścigowe Motocyklowe Mistrzostwa Polski w 2009 roku. Nowego motocykla Daniel dosiądzie w najbliższy poniedziałek podczas treningów na torze Pannoniaring.

W klasie Superbike trzecie miejsce wywalczył Andy Meklau. Lider zespołu spokojnie podszedł do pierwszego wyścigu Alpe Adria, który był też zaliczany do mistrzostw Austrii. Szesnaście punktów z pierwszego starcia to doskonała zaliczka przed kolejnymi eliminacjami, w których Andy pojawi się już w dwóch klasach.Daniel Bukowski, Supersport:

  • Po pierwszym wyścigowym weekendzie czuję niedosyt. Nie chodzi o wynik, który mógłby być lepszy, ale o samą jazdę. Przez przerywanie wyścigu nie zdążyłem się nawet dobrze spocić. Najważniejsze, że zdobyliśmy sporo punktów, a ja poprawiłem swój najlepszy czas na Hungaroringu. Suzuki pozwoliło jechać mi sporo szybciej niż Yamaha i to jest bardzo ważne. Prowadzenie motocykla było wspaniałe. Od poniedziałku rozpoczynamy nowy rozdział z nowym motocyklem i do Poznania wrócimy po komplet punktów.