facebook

Aktualności

Daniel Bukowski i Suzuki GRANDys duo razem w Alpe Adria 2013

 Daniel Bukowski i Suzuki GRANDys duo razem w Alpe Adria 2013

 

Po wycofaniu się z Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski z końcem 2012 roku zespół Suzuki GRANDys duo postanowił skoncentrować się na rozgrywkach międzynarodowych i w sezonie 2013 walczyć będzie w pełnym cyklu Alpe Adria. Seria składać będzie się z ośmiu wyścigowych weekendów na torach w Polsce, Słowacji, Węgrzech, Chorwacji i Włoszech.

 

Miło nam poinformować, że trzeci sezon z rzędu barwy Suzuki GRANDys duo reprezentować będzie Daniel Bukowski- Mistrz Polski Supersport z roku 2011. Po pechowym sezonie 2012, gdy przeplatał kontuzje ze zwycięstwami (wygrał 4 z 5 wyścigów w których startował i zawsze stał na podium) w sezonie 2013 liczymy na sukces w klasie Superstock 600. Celem dla Bukowskiego będzie powtórzenie sukcesu z sezonu 2009 gdy wygrał rozgrywki Alpe Adria w tej klasie i miejsce w pierwszej piątce mistrzostw Europy w Albacete. Daniel dosiadać będzie motocykla Suzuki GSX-R 600.

 

Pierwsza runda Alpe Adria odbędzie się 6-7 kwietnia na torze Slovakiaring, a poprzedzą ją treningi GRANDys duo Promotion (3-4 kwietnia), na które serdecznie zapraszamy nie tylko zawodników, ale i początkujących motocyklistów, którzy chcą podnieść swoje umiejętności. Więcej informacji na www.grandysduo.com.

 

Jacek Grandys, manager Suzuki GRANDys duo:

 

W tym roku postanowiliśmy skoncentrować się na rozgrywkach Alpe Adria i liczymy, że podobnie jak było to w mistrzostwach Polski będziemy odgrywać wiodącą rolę. Mamy już na koncie tytuły w tej serii, ale w tym roku mamy apetyt na więcej. Alpe Adria rozgrywana jest w wielu krajach i daje to możliwość ścigania się na wysokim poziomie z doskonałymi zawodnikami oraz promocję naszych partnerów. Przedłużenie współpracy z Danielem było dla nas oczywiste, ponieważ uważam, że jest dziś najlepszym polskim zawodnikiem w kategorii motocykli o pojemności 600ccm.

 

Daniel Bukowski, Supersport:

 

Cieszę się, że razem z Suzuki GRANDys duo powalczę na arenie międzynarodowej. Chciałbym powtórzyć mój sukces z sezonu 2009 w Alpe Adria, a na koniec sezonu poprawić piąte miejsce w mistrzostwach Europy, które zajmuję w Albacete od dwóch lat. Zapomniałem już o kontuzjach z zeszłego sezonu i jestem gotowy do nowego wyzwania.

 

Daniel Bukowski, Supersport:

2012 3 miejsce WMMP Supersport, 5 miejsce Mistrzostwa Europy

2011 Mistrz Polski Supersport, 5 miejsce Mistrzostwa Europy

2010 2 miejsce WMMP Supersport (Mistrzostwa Polski)

2009 Mistrz Alpe Adria Superstock 600, 2 miejsce WMMP Superstock 600 (Mistrzostwa Polski), 3 miejsce Alpe Adria Supersport

2008 2 miejsce WMMP Superstock 600 (Mistrzostwa Polski)

2007 1 miejsce Puchar Polski Rookie 600

 powrót

         
               
© Daniel Bukowski | design: Samba-AnaCom
Get Adobe Flash player