Pierwsze testy po zimowej przerwie

Czytaj
Opublikowany:
2018-05-09 00:00:00

I w końcu nastał ten dzień! Na Torze "Poznań" ponownie można było usłyszeć ryk wysoko kręcących się silników wyścigowych motocykli. W tym gronie rzecz jasna nie mogło zabraknąć Daniela Bukowskiego.

W poniedziałek, 18.04.2011, na torze w Wielkopolsce Daniel Bukowski przejechał swoje pierwsze okrążenia na motocyklu Suzuki. Pierwsze treningi po zimowej przerwie służą głównie "rozruchowi" zawodnika. Ponieważ nowy motocykl Daniela, GSX-R 600 L01 jest jeszcze w fazie budowy, ubiegłoroczny wicemistrz Polski w klasie Supersport trenował na poprzednim modelu. Używając motocykla w specyfikacji Superstock 600, na którym Kenny Foray i Marko Jerman zdobywali tytuły mistrza Polski, Daniel uzyskał doskonałe czasy, które napawają optymizmem przed pierwszymi wyścigami sezonu. Pierwszy "bojowy" sprawdzian już w wielkanocny weekend na torze Hungaroring w ramach cyklu Alpe Adria.

Daniel Bukowski, Supersport:

  • Dziś rozpocząłem nowy sezon. Nowy motocykl jest jeszcze w fazie przygotowań z myślą o pierwszej rundzie WMMP, dlatego treningi odbyłem na starym modelu. Jestem bardzo zadowolony z wyników i z optymizmem patrzę w przyszłość. To był mój pierwszy kontakt z torem po zimowej przerwie i praktycznie od razu uzyskałem przyzwoite czasy. Nie używałem nowych opon, dlatego już nie mogę doczekać się prawdziwego sprawdzianu na Hungaroringu.