Moja Maszyna
DUCATI 1199 Panigale R

Sprawdź
ducati

Ducati

Według wielu najbardziej pożądane motocykle świata

SPORT I EKSKLUZYWNY STYL

Marka dzięki wyrafinowanemu włoskiemu stylowi, który miał proste przełożenie na niezwykły design oraz nieprzeciętnym właściwościom jezdnym, bardzo szybko zdobyła rozgłos i szerokie uznanie nie tylko w słonecznej Italii, ale także daleko poza jej granicami.

W losy Ducati jako marki od dziesięcioleci wpisany jest wyczynowy sport motocyklowy, rywalizacja na najwyższym poziomie mistrzowskim. Maszyny włoskiego producenta absolutnie dominowały w ostatnich dwóch dekadach w oficjalnych Mistrzostwach Świata Superbike (World Superbike FIM). Od początku tego czempionatu (czyli 1988 roku) zawodnicy startujący na rumakach rodem z Bolonii aż 14-krotnie sięgali po indywidualne mistrzostwo globu. Do tego doszło 18 (!) tytułów mistrzowskich w kategorii producentów.

Ducati o sukcesy z powodzeniem walczy też w drugim z najbardziej prestiżowych cykli wyścigowych na świecie, czyli MotoGP. W 2007 roku australijski zawodnik Casey Stoner jeżdżący na Ducati GP7 Desmosedici zdobył mistrzostwo świata w tej królewskiej klasie.

AF Racing Team Ducati Toruń

który obecnie reprezentuje Daniel Bukowski, powstał dzięki bardzo dużemu zaangażowaniu autoryzowanego przedstawiciela marki z Torunia, czyli firmy AF Motors. To właśnie Ducati Toruń zapewnia nam serwis maszyn, szerokie wsparcie logistyczne oraz wsparcie finansowe. Firmę i team łączy osoba Dariusza Małkiewicza, dyrektora zarządzającego AF Motors i jednocześnie menedżera AF Racing Team Ducati Toruń.

ducati

Torunianin sam ścigał się ze znaczącymi wynikami w aż kilku cyklach - Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski, Pucharze Polski Cross Country oraz Pucharze Polski Supermoto. Teraz z powodzeniem pomaga innym zawodnikom.

Daniel Bukowski i pozostali zawodnicy Ducati Toruń Motul Team startują na motocyklach Ducati 1199 Panigale R.

ducati

1199 Panigale R

SPORTOWA PERFEKCJA

Ekstremalna maszyna niemal żywcem wzięta z najlepszych torów wyścigowych świata, flagowy model Ducati w zakresie osiągów. To właśnie 1199 Panigale w specyfikacji R zostało przystosowane przez Ducati Corse do rywalizacji w mistrzostwach świata superbike’ów (WSBK – World Superbike)! Motocykl stworzony do rywalizacji i wygrywania.

Egzemplarze przystosowane przez AF Motors do rywalizacji w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski to maszyny w najbardziej topowej sportowej specyfikacji. Zastosowane są w nich zawieszenia z powodzeniem wykorzystywane między innymi w mistrzostwach świata superbike (WSBK)!