Hungaroring otworzy sezon startów

Czytaj
Opublikowany:
2018-05-09 01:00:00

W wielkanocny weekend Daniel Bukowski i jego teamowy kolega - Andy Meklau wystartują w pierwszej rundzie Alpe Adria na węgierskim torze Hungaroring.

Daniel powalczy w klasie Supersport, a Andy - w Superbike i Superstock 1000. Dla Daniela będzie to pierwszy i ostatni występ na motocyklu, którym Kenny Foray i Marko Jerman zdobywali tytuły mistrzów Polski. Pierwsze zawody na Węgrzech będą swego rodzaju rozgrzewką dla obu zawodników, ale zespół spodziewa się miejsc na podium.


Daniel Bukowski, Supersport:

- Testowałem motocykl przez dwa dni w Poznaniu i jestem pod wrażeniem jego możliwości. Pierwszy wyścig Alpe Adria jest dla mnie ważny, ponieważ nadal nie mamy dopiętego budżetu na cały cykl tych rozgrywek i liczę, że dobrym występem przekonam sponsorów do tej inwestycji. Najważniejsze jest jednak dobre przygotowanie do pierwszej rundy WMMP w Poznaniu.

Andy Meklau, Superbike i Superstock 1000:

- Pierwszy start w sezonie jest zawsze niewiadomą, ale liczę na dobre wyniki. Motocykle i zespół są gotowe do walki, a ja czuję się doskonale. Więcej o naszej pozycji i szansach na tytuły będziemy wiedzieć w niedzielę.