Dobrze zakończyć sezon mistrzostw

Czytaj
Opublikowany:
2018-05-14 00:20:00

Daniel Bukowski ma prosty plan na ostatnią rundę Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski 2017. Jechać swoje i nie oglądać się na innych.

W najbliższej rundzie WMMP wystartuje dwóch jeźdźców "czerwonego teamu" - Daniel Bukowski i Maciej Ukleja. Popularnemu "Bule" w poprzednich rundach towarzyszył spory pech. Stąd też tuż przed zawodami na Torze "Poznań" wicemistrz kraju ma jedno podstawowe pragnienie.

- Mam nadzieję, że w końcu będzie można przejechać całą rundę bez tego prześladującego nas pecha - podkreśla Daniel Bukowski. - Chcemy, żeby wszystko zagrało, tak, żebyśmy mocnym akcentem mogli zakończyć sezon mistrzostw. Uszkodzony palec się zrósł, jestem w pełni zdrowy i jeśli ominą nas awarie, to zamierzamy powalczyć o czołowe miejsca. Nie oglądamy się jednak na konkurencję. Po prostu zamierzamy jechać swoje, skupić się na pobijaniu własnych rekordów, a nie myśleć o jakiś konkretnych lokatach. Dobre tempo, o które zamierzamy się postarać, może naturalnie przełożyć się na wysokie pozycje, ale w zasadzie w ogóle o tym w tej chwili nie myślimy.

O konkretnym wyniku nie myśli nawet Dariusz Małkiewicz, czyli menedżer teamu.

- Teoretycznie nadal mamy szansę na końcowe podium mistrzostw, ale staram się maksymalnie uciec od myślenia o tym - stwierdza szef Ducati Toruń Motul Teamu. - Chcemy te wyścigi pojechać z maksymalnie czystymi głowami, nie stwarzać sami sobie jakiejś niepotrzebnej presji. Oczywiście, to są wyścigi i zawsze pojawia się w nich element losowy, są nieprzewidywalne. Jak zawsze bardzo wiele będzie zależało od pogody. Wiadomo, że w deszczu to prawie zawsze jest loteria, jednak jeśli rywalizacja będzie odbywała się na suchym torze, to sądzę, że mamy spore szanse, żeby pokazać się z naprawdę dobrej strony, zademonstrować bardzo solidne tempo. Trochę potrenowaliśmy przed tą rundą. Testy wypadły pomyślnie i dlatego z umiarkowanym optymizmem czekamy na finałową rundę.