"Buła" w barwach Ducati!

Czytaj
Opublikowany:
2018-05-13 12:00:00

Daniel Bukowski od sezonu 2016 będzie reprezentował Ducati Toruń Motul Team, zespół aktualnych podwójnych wicemistrzów Polski w klasyfikacji producenckiej.


Daniel Bukowski niedawno zapowiadał prawdziwą bombę. Teraz możemy ogłosić to już oficjalnie. Wielkopolanin dołączył do ekipy Ducati Toruń Motul Team!

- Ten zespół od samego początku swojego istnienia był bliski mojemu sercu dzięki niesamowitej atmosferze tworzonej przez jego członków - mówi Daniel Bukowski. - Nie ukrywam, że podczas weekendów wyścigowych byłem jego częstym gościem i dzięki uprzejmości DTMT mogłem przed dwoma laty przejechać kilka okrążeń na Panigale, które zrobiło na mnie niesamowite wrażenie. Z dużą radością przyjąłem więc propozycję stania się członkiem rodziny Ducati. Z niecierpliwością odliczam dni do pierwszych testów i wyścigów.

DTMT to stosunkowo nowy zespół w światku polskich wyścigów, bo istniejący raptem od 2014 roku, jednak mający na swoim koncie już szereg istotnych sukcesów. Ekipa na zakończenie ubiegłego sezonu (2015) święciła aż dwa tytuły w klasyfikacji producenckiej - I-wicemistrzów Polski w klasie Superstock 1000 i II-wicemistrzów Polski w klasie Superbike. Do tego dorzucili jeszcze tytuły - indywidualnego II-wicemistrza Polski w klasie Superstock 1000, a także jako Motosport Team Toruń - II-wicemistrzów Polski w klasyfikacji klubowej. Jak na zespół istniejący niespełna dwa lata osiągnięcia niewątpliwie imponujące. Wytrawnych znawców tematu te dokonania jednak nie dziwią, skoro ojcem projektu, pomysłodawcą zespołu i jego menedżerem jest Dariusz Małkiewicz. Popularny "Daras" to prawdziwy pasjonat motocykli i sportu motocyklowego, sam mający na swoim koncie szereg sukcesów sportowych. Z dobrymi wynikami startował w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski, Pucharze Polski w Cross Country i Pucharze Polski Supermoto. Dariusz Małkiewicz aktualnie jest dyrektorem zarządzającym AF Motors, czyli autoryzowanego dealera marki Ducati w Toruniu. Choć obecnie skupia się przede wszystkim na prowadzeniu firmy i DTMT, to jednak zdarzało się w ostatnim czasie, że sam okazjonalnie, "rekreacyjnie" pojawiał się na torze podczas rund mistrzostw Polski.

Ducati Toruń Motul Team powstał dzięki współpracy AF Motors - Ducati Toruń z firmą Intercars S.A. - polskim importerem "rumaków z Bolonii".


Sponsorem Tytularnym i Parterem Technicznym zespołu została uznana marka MOTUL, która wspiera ekipę swoim bardzo bogatym, wieloletnim doświadczeniem na polu sportów motorowych.

Ekipa techniczna to zespół mechaników z wieloletnim doświadczeniem w obsłudze serwisowej motocykli wyścigowych.

Zespół z sukcesami rywalizuje w Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostwach Polski, a także notuje wysokie miejsca w wybranych rudach cyklu Alpe Adria.

W losy Ducati jako marki od dziesięcioleci wpisany jest wyczynowy sport motocyklowy, rywalizacja na najwyższym poziomie mistrzowskim. Maszyny włoskiego producenta absolutnie dominowały w ostatnich dwóch dekadach w oficjalnych Mistrzostwach Świata Superbike (World Superbike FIM). Od początku tego czempionatu (czyli 1988 roku) zawodnicy startujący na rumakach rodem z Bolonii aż 14-krotnie sięgali po indywidualne mistrzostwo globu. Do tego doszło 18 (!) tytułów mistrzowskich w kategorii producentów.

Ducati o sukcesy z powodzeniem walczy też w drugim z najbardziej prestiżowych cykli wyścigowych na świecie, czyli MotoGP. W 2007 roku australijski zawodnik Casey Stoner jeżdżący na Ducati GP7 Desmosedici zdobył mistrzostwo świata w tej królewskiej klasie.


Czy Daniel Bukowski zrealizuje kolejne swoje sportowe marzenie i dzięki Ducati sięgnie po kolejny tytuł indywidualnego mistrza Polski, tym razem w klasie Superstock 1000? Na odpowiedź na te pytanie czekamy z niecierpliwością!